Pidetyt kurssit

Menneet (2024):

ke 22.5.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Foksi/fusku, perusteet
ke 22.5.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Foksi/fusku, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 22.5.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Foksi/fusku, keskitaso, vienti-seuraaminen
ma 20.5.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Foksi/fusku, perusteet
ma 20.5.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Foksi/fusku, perusteet/keskitaso
ma 13.5.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Salsa (kuubal), perusteet
ma 13.5.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Salsa (kuubal), perusteet/keskitaso
ke 15.5.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Salsa (kuubal), perusteet
ke 15.5.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Salsa (kuubal), perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 15.5.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Salsa (kuubal), keskitaso, vienti-seuraaminen
ma 29.4.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Hidas valssi, perusteet
ma 29.4.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Hidas valssi, perusteet/keskitaso
ma 6.5.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Bugg, perusteet
ma 6.5.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Bugg, perusteet/keskitaso
ke 8.5.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Bugg, perusteet
ke 8.5.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Bugg, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 8.5.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Bugg, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 8.5.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Ei tuntia – livahdetaan tanssimaan Ruusulinnaan!
ma 22.4.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Rumba-bolero, perusteet
ma 22.4.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Rumba-bolero, perusteet/keskitaso
ke 24.4.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Lindy hop, perusteet
ke 24.4.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Rumba-bolero, perusteet
ke 24.4.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Rumba-bolero, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 24.4.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Rumba-bolero, keskitaso, vienti-seuraaminen
ma 15.4.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Fusku, perusteet
ma 15.4.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Fusku, perusteet/keskitaso
ke 17.4.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Lindy hop, perusteet
ke 17.4.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Fusku, perusteet
ke 17.4.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Fusku, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 17.4.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Fusku, keskitaso, vienti-seuraaminen
ma 8.4.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Jive, perusteet
ma 8.4.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Jive, perusteet/keskitaso
to 11.4.2024 Tapanila, kello 18.00-19.00, West Coast Swing 5/5 osa 1
to 11.4.2024 Tapanila, kello 19.10-20.20, West Coast Swing 5/5 osa 2
ke 10.4.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Bachata, perusteet
ke 10.4.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Jive, perusteet
ke 10.4.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Jive, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 10.4.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Jive, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 10.4.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Jive, keskitaso, musiikin tulkinta
ke 3.4.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Bachata, perusteet
ke 3.4.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Jenkka, perusteet
ke 3.4.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Humppa, perusteet
ke 3.4.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Masurkka, perusteet
ke 3.4.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Polkka, perusteet
to 4.4.2024 Tapanila, kello 18.00-19.00, West Coast Swing 4/5 osa 1
to 4.4.2024 Tapanila, kello 19.10-20.20, West Coast Swing 4/5 osa 2
ma 25.3.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Hidas valssi, perusteet
ma 25.3.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Hidas valssi, perusteet/keskitaso
ke 27.3.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Hidas valssi, perusteet
ke 27.3.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Hidas valssi, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 27.3.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Hidas valssi, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 27.3.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Hidas valssi, keskitaso, musiikin tulkinta
ke 20.3.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Salsa, perusteet
ke 20.3.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Foksi/fusku, perusteet,
ke 20.3.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Foksi/fusku, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 20.3.2024, Tapanila, kello 18.20-20.30, Levytanssit 18.20 – 20.30, ,
ma 18.3.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Foksi, perusteet
ma 18.3.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Foksi, perusteet/keskitaso
ma 4.3.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Cha-cha, perusteet
ma 4.3.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Cha-cha, perusteet/keskitaso
ke 6.3.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Fusku, perusteet
ke 6.3.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Cha-cha, perusteet
ke 6.3.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Cha-cha, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 6.3.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Cha-cha, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 6.3.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Cha-cha, keskitaso, musiikin tulkinta
to 7.3.2024 Tapanila, kello 18.00-19.00, West Coast Swing 3/5 osa 1
to 7.3.2024 Tapanila, kello 19.10-20.20, West Coast Swing 3/5 osa 2
ma 26.2.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Valssi, perusteet
ma 26.2.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Valssi, perusteet/keskitaso
ke 28.2.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Cha-cha-cha, perusteet
ke 28.2.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Valssi, perusteet
ke 28.2.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Valssi, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 28.2.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Valssi, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 28.2.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Valssi, keskitaso, musiikin tulkinta
to 29.2.2024 Tapanila, kello 18.00-19.00, West Coast Swing 2/5 osa 1
to 29.2.2024 Tapanila, kello 19.10-20.20, West Coast Swing 2/5 osa 2
ma 19.2.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Salsa (kuubal), perusteet
ma 19.2.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Salsa (kuubal), perusteet/keskitaso
ke 21.2.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Cha-cha-cha, perusteet
ke 21.2.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Salsa (kuubal), perusteet
ke 21.2.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Salsa (kuubal), perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 21.2.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Salsa (kuubal), keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 21.2.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Salsa (kuubal), keskitaso, musiikin tulkinta
to 22.2.2024 Tapanila, kello 18.00-19.00, West Coast Swing 1/5 osa 1
to 22.2.2024 Tapanila, kello 19.10-20.20, West Coast Swing 1/5 osa 2
ma 12.2.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Bugg, perusteet
ma 12.2.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Bugg, perusteet/keskitaso
ke 14.2.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Rumba, perusteet
ke 14.2.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Bugg, perusteet
ke 14.2.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Bugg, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 14.2.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Bugg, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 14.2.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Bugg, keskitaso, musiikin tulkinta
ma 5.2.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Tango, perusteet
ma 5.2.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Tango, perusteet/keskitaso
ke 7.2.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Rumba, perusteet,
ke 7.2.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Tango, perusteet
ke 7.2.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Tango, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 7.2.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Tango, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 7.2.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Tango, keskitaso, musiikin tulkinta
ma 29.1.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Hidas valssi, perusteet
ma 29.1.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Hidas valssi, perusteet/keskitaso
ke 31.1.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Hidas valssi, perusteet
ke 31.1.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Hidas valssi, perusteet
ke 31.1.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Hidas valssi, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 31.1.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Hidas valssi, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 31.1.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Hidas valssi, keskitaso, musiikin tulkinta
ma 22.1.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Rumba-bolero, perusteet
ma 22.1.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Rumba-bolero, perusteet/keskitaso,
ke 24.1.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Hidas valssi, perusteet
ke 24.1.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Rumba-bolero, perusteet
ke 24.1.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Rumba-bolero, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 24.1.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Rumba-bolero, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 24.1.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Rumba-bolero, keskitaso, musiikin tulkinta
ke 17.1.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, Tango , perusteet
ke 17.1.2024, Tapanila, kello 16.00-17.00, Fusku, perusteet
ke 17.1.2024, Tapanila, kello 17.10-18.10, Fusku, perusteet/keskitaso, tekniikka
ke 17.1.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Fusku, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 17.1.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Fusku, keskitaso, musiikin tulkinta
ma 15.1.2024, Itä-Pasila, kello 18.20-19.20, Fusku, perusteet
ma 15.1.2024, Itä-Pasila, kello 19.30-20.20, Fusku, perusteet/keskitaso
ke 10.1.2024, Tapanila, kello 16.00-18.00, Ilmainen vaihtoaskelopetus, perusteet,
ke 10.1.2024, Tapanila, kello 18.20-19.20, Foksi, keskitaso, vienti-seuraaminen
ke 10.1.2024, Tapanila, kello 19.30-20.30, Foksi, keskitaso, musiikin tulkinta
ke 10.1.2024, Töölön urheiluhallit, kello 13.00-14.30, , perusteet

ma 20.11.2023, Itä-Pasila, Jenkka Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 20.11.2023, Itä-Pasila, Masurkka Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 22.11.2023, Töölön urheiluhallit, Bachata perusteet, kello 13-14.30
ke 22.11.2023, Tapanila, Foksi/fusku Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 22.11.2023, Tapanila, Foksi/fusku Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 22.11.2023, Tapanila, Levytanssit 18.20 – 20.30 Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ma 27.11.2023, Itä-Pasila, Salsa (CBS) Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 27.11.2023, Itä-Pasila, Salsa (CBS) Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ma 13.11.2023, Itä-Pasila, Jive Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 13.11.2023, Itä-Pasila, WCS Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 15.11.2023, Töölön urheiluhallit, Jive perusteet, kello 13-14.30
ke 15.11.2023, Tapanila, Jive Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 15.11.2023, Tapanila, WCS Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 15.11.2023, Tapanila, WCS Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 15.11.2023, Tapanila, WCS Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 6.11.2023, Itä-Pasila, Bachata Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 6.11.2023, Itä-Pasila, Bachata Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 8.11.2023, Töölön urheiluhallit, Jive perusteet, kello 13-14.30
ke 8.11.2023, Tapanila, Bachata Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 8.11.2023, Tapanila, Bachata Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 8.11.2023, Tapanila, Bachata Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 8.11.2023, Tapanila, Bachata Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 30.10.2023, Itä-Pasila, Cha-cha Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 30.10.2023, Itä-Pasila, Cha-cha Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 1.11.2023, Töölön urheiluhallit, Salsa (kuubal) perusteet, kello 13-14.30
ke 1.11.2023, Tapanila, Cha-cha Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 1.11.2023, Tapanila, Cha-cha Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 1.11.2023, Tapanila, Cha-cha Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 1.11.2023, Tapanila, Cha-cha Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 23.10.2023, Itä-Pasila, Kizomba Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 23.10.2023, Itä-Pasila, Kizomba Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 25.10.2023, Töölön urheiluhallit, Salsa (kuubal) perusteet, kello 13-14.30
ke 25.10.2023, Tapanila, Kizomba Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 25.10.2023, Tapanila, Kizomba Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 25.10.2023, Tapanila, Kizomba Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 25.10.2023, Tapanila, Kizomba Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 16.10.2023, Kallion Urheiluhalli, Fusku perusteet, sijaistin Tiina Rantaa
ma 16.10.2023, Itä-Pasila, Salsa (kuubal) Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 16.10.2023, Itä-Pasila, Salsa (kuubal) Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 18.10.2023, Töölön urheiluhallit, Fusku perusteet, kello 13-14.30
ke 18.10.2023, Tapanila, Salsa (kuubal) Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 18.10.2023, Tapanila, Salsa (kuubal) Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 18.10.2023, Tapanila, Salsa (kuubal) Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 18.10.2023, Tapanila, Salsa (kuubal) Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 9.10.2023, Itä-Pasila, Bugg Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 9.10.2023, Itä-Pasila, Bugg Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 11.10.2023, Töölön urheiluhallit, Fusku perusteet, kello 13-14.30
ke 11.10.2023, Tapanila, Bugg Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 11.10.2023, Tapanila, Bugg Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 11.10.2023, Tapanila, Bugg Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 11.10.2023, Tapanila, Bugg Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 2.10.2023, Itä-Pasila, Tango Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 2.10.2023, Itä-Pasila, Tango Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 4.10.2023, Töölön urheiluhallit, Hidas valssi perusteet, kello 13-14.30
ke 4.10.2023, Tapanila, Tango Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 4.10.2023, Tapanila, Tango Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 4.10.2023, Tapanila, Tango Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 4.10.2023, Tapanila, Tango Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 25.9.2023, Itä-Pasila, Hidas valssi Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 25.9.2023, Itä-Pasila, Hidas valssi Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 27.9.2023, Tapanila, Hidas valssi Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 27.9.2023, Tapanila, Hidas valssi Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 27.9.2023, Tapanila, Hidas valssi Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 27.9.2023, Tapanila, Hidas valssi Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 18.9.2023, Itä-Pasila, Rumba-bolero Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 18.9.2023, Itä-Pasila, Rumba-bolero Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 20.9.2023, Töölön urheiluhallit, Tango perusteet, kello 13-14.30
ke 20.9.2023, Tapanila, Rumba-bolero Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 20.9.2023, Tapanila, Rumba-bolero Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 20.9.2023, Tapanila, Rumba-bolero Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 20.9.2023, Tapanila, Rumba-bolero Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 4.9.2023, Itä-Pasila, Fusku Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 4.9.2023, Itä-Pasila, Fusku Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 6.9.2023, Tapanila, Fusku Perusteet, kello 16.00-17.00
ke 6.9.2023, Tapanila, Fusku Perusteet/keskitaso, kello 17.10-18.10, tekniikka
ke 6.9.2023, Tapanila, Fusku Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 6.9.2023, Tapanila, Fusku Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta
ma 28.8.2023, Itä-Pasila, Foksi Perusteet, kello 18.20-19.20
ma 28.8.2023, Itä-Pasila, Foksi Perusteet/keskitaso, kello 19.30-20.30
ke 30.8.2023, Tapanila, Ilmainen Vaihtoaskeleen opetus (Foksi Perusteet), kello 16.00-18.10
ke 30.8.2023, Tapanila, Foksi Keskitaso, kello 18.20-19.20, vienti-seuraaminen
ke 30.8.2023, Tapanila, Foksi Keskitaso, kello 19.30-20.30, musiikin tulkinta

ke 10.5. Tapanila, 16.00-17.00, Salsa (kuubal), perusteet
ke 10.5. Tapanila, 17.10-18.10, Cha-cha, perusteet
ke 10.5. Tapanila, 18.20-19.20, Cha-cha, perusteet/keskitaso
ke 10.5. Tapanila, 19.30-20.30, Cha-cha, keskitaso
ma 8.5. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Tango, perusteet
ma 8.5. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Hidas valssi, perusteet
ke 3.5. Tapanila, 16.00-17.00, Salsa (kuubal), perusteet
ke 3.5. Tapanila, 17.10-18.10, Rumba-bolero, perusteet
ke 3.5. Tapanila, 18.20-19.20, Rumba-bolero, perusteet/keskitaso
ke 3.5. Tapanila, 19.30-20.30, Rumba-bolero, keskitaso
ma 24.4. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Tango, perusteet
ma 24.4. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Hidas valssi, perusteet
ke 26.4. Tapanila, 16.00-17.00, Bugg, perusteet
ke 26.4. Tapanila, 17.10-18.10, Rumba-bolero, perusteet
ke 26.4. Tapanila, 18.30-21.00, Levytanssit
ma 17.4. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Bugg, perusteet
ma 17.4. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Tango, perusteet
ti 18.4. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Hidas valssi, keskitaso
ke 19.4. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Hidas valssi, perusteet
ke 19.4. Tapanila, 16.00-17.00, Bugg, perusteet
ke 19.4. Tapanila, 17.10-18.10, Salsa (CBS), perusteet
ke 19.4. Tapanila, 18.20-19.20, Bachata, perusteet/keskitaso
ke 19.4. Tapanila, 19.30-20.30, Bachata, keskitaso
ti 11.4. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Rumba-bolero, keskitaso
ke 12.4. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Hidas valssi, perusteet
ke 12.4. Tapanila, 16.00-17.00, Polkka, perusteet
ke 12.4. Tapanila, 17.10-18.10, Salsa (kuubal), perusteet
ke 12.4. Tapanila, 18.20-19.20, Bachata, perusteet/keskitaso
ke 12.4. Tapanila, 19.30-20.30, Bachata, keskitaso
ma 3.4. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Jive, perusteet
ma 3.4. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Tango, perusteet
ti 4.4. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Rumba-bolero, keskitaso
ke 5.4. Tapanila, 16.00-17.00, Masurkka, perusteet
ke 5.4. Tapanila, 17.10-18.10, Salsa (kuubal), perusteet
ke 5.4. Tapanila, 18.20-19.20, Bachata, perusteet/keskitaso
ke 5.4. Tapanila, 19.30-20.30, Bachata, keskitaso
ma 27.3. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Fusku, perusteet
ma 27.3. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Cha-cha, perusteet
ti 28.3. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Rumba-bolero, keskitaso
ke 29.3. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Rumba-bolero, perusteet
ke 29.3. Tapanila, 16.00-17.00, Humppa, perusteet
ke 29.3. Tapanila, 17.10-18.10, Tango, perusteet
ke 29.3. Tapanila, 18.30-21.00, Levytanssit
ma 20.3. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Fusku, perusteet
ma 20.3. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Rumba-bolero, perusteet
ti 21.3. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Fusku & Jive, keskitaso
ke 22.3. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Rumba-bolero, perusteet
ke 22.3. Tapanila, 16.00-17.00, Hidas valssi, perusteet
ke 22.3. Tapanila, 17.10-18.10, Tango, perusteet
ke 22.3. Tapanila, 18.20-19.20, WCS, perusteet/keskitaso
ke 22.3. Tapanila, 19.30-20.30, WCS, keskitaso
ma 13.3. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Foksi, perusteet
ma 13.3. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Rumba-bolero, perusteet
ti 14.3. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Fusku, keskitaso
ke 15.3. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30,Fusku & Jive, perusteet
ke 15.3. Tapanila, 16.00-17.00, Hidas valssi, perusteet
ke 15.3. Tapanila, 17.10-18.10, Tango, perusteet
ke 15.3. Tapanila, 18.20-19.20, WCS, perusteet/keskitaso
ke 15.3. Tapanila, 19.30-20.30, WCS, keskitaso
ke 8.3. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Fusku, perusteet
ke 8.3. Tapanila, 16.00-17.00, Jenkka, perusteet
ke 8.3. Tapanila, 17.10-18.10, Jive, perusteet
ke 8.3. Tapanila, 18.20-19.20, WCS, perusteet/keskitaso
ke 8.3. Tapanila, 19.30-20.30, WCS, keskitaso
ma 6.3. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Salsa (kuubalainen), perusteet
ma 6.3. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Polkka, perusteet
ti 7.3. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Tango & Foksi, keskitaso
ke 1.3. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Tango & Foksi, perusteet
ke 1.3. Tapanila, 16.00-17.00, Tango, perusteet
ke 1.3. Tapanila, 17.10-18.10, Fusku, perusteet
ke 1.3. Tapanila, 18.20-19.20, WCS, perusteet/keskitaso
ke 1.3. Tapanila, 19.30-20.30, WCS, keskitaso
ti 28.2. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Tango, keskitaso
ma 27.2. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Salsa (kuubalainen), perusteet
ma 27.2. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Masurkka, perusteet
ke 22.2. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Tango, perusteet
ke 22.2. Tapanila, 16.00-17.00, Tango, perusteet
ke 22.2. Tapanila, 17.10-18.10, Fusku, perusteet
ke 22.2. Tapanila, 18.30-21.00, Levytanssit
ti 21.2. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Sottiisi & Jenkka, keskitaso
ma 20.2. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Hidas valssi, perusteet
ma 20.2. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Humppa, perusteet
ma 13.2. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Hidas valssi, perusteet
ma 13.2. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Salsa (CBS), perusteet
ti 14.2. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Sottiisi, keskitaso
ke 15.2. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Sottiisi & Jenkka, perusteet
ke 15.2. Tapanila, 16.00-17.00, Rumba-bolero, perusteet
ke 15.2. Tapanila, 17.10-18.10, Bugg, perusteet
ke 15.2. Tapanila, 18.20-19.20, Bugg, perusteet/keskitaso
ke 15.2. Tapanila, 19.30-20.30, Bugg, keskitaso
ke 8.2. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Sottiisi, perusteet
ke 8.2. Tapanila, 16.00-17.00, Rumba-bolero, perusteet
ke 8.2. Tapanila, 17.10-18.10, Bugg, perusteet
ke 8.2. Tapanila, 18.20-19.20, Bugg, perusteet/keskitaso
ke 8.2. Tapanila, 19.30-20.30, Bugg, keskitaso
ti 7.2. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Humppa, keskitaso
ma 6.2. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Polkka, perusteet
ma 6.2. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Salsa (kuubal), perusteet
ke 1.2. Tapanila, 16.00-17.00, Jive, perusteet
ke 1.2. Tapanila, 17.10-18.10, Bugg, perusteet
ke 1.2. Tapanila, 18.20-19.20, Bugg, perusteet/keskitaso
ke 1.2. Tapanila, 19.30-20.30, Bugg, keskitaso
ti 31.1. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Valssi, keskitaso
ma 30.1. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Masurkka, perusteet
ma 30.1. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Salsa (kuubal), perusteet
ke 25.1. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Valssi, perusteet
ke 25.1. Tapanila, 16.00-17.00, Fusku, perusteet
ke 25.1. Tapanila, 17.10-18.10, Valssi, perusteet
ke 25.1. Tapanila, 18.30-21.00, Levytanssit
ti 24.1. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Salsa (kuubalainen), keskitaso
ma 23.1. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Humppa, perusteet
ma 23.1. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Jive, perusteet
ti 17.1. DanceMakers (AK:n katu 34), 12.00-13.30, Salsa (kuubalainen), keskitaso
ke 18.1. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Salsa (kuubalainen), perusteet
ke 18.1. Tapanila, 16.00-17.00, Fusku, perusteet
ke 18.1. Tapanila, 17.10-18.10, Hidas valssi, perusteet
ke 18.1. Tapanila, 18.20-19.20, Hidas valssi, perusteet/keskitaso
ke 18.1. Tapanila, 19.30-20.30, Hidas valssi, keskitaso
ma 16.1. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Rumba-bolero, perusteet
ma 16.1. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Fusku, perusteet
ke 11.1. Töölön urheiluhalli, 13.00-14.30, Salsa (kuubalainen), perusteet
ke 11.1. Tapanila, 16.00-17.00, Foksi, perusteet
ke 11.1. Tapanila, 17.10-18.10, Hidas valssi, perusteet
ke 11.1. Tapanila, 18.20-19.20, Hidas valssi, perusteet/keskitaso
ke 11.1. Tapanila, 19.30-20.30, Hidas valssi, keskitaso
ma 9.1. Itä-Pasila, 18.20-19.20, Rumba-bolero, perusteet
ma 9.1. Itä-Pasila, 19.30-20.30, Fusku, perusteet

Vuosi (2022):

ke 21.12 klo 16.00-17.45 Salsa (kuubal.) perusteet senioreille, Tapanila
ke 21.12 klo 18.00-19.30 Joulubugg perusteista alkaen, Tapanila
ke 21.12 klo 19.45-21.00 Salsa (cbs) perusteista alkaen, Tapanila
ke 14.12 klo 16.00-17.45 Salsa (kuubal.) perusteet senioreille, Tapanila
ke 14.12 klo 18.00-19.30 Masurkka perusteista alkaen, Tapanila
ke 14.12 klo 19.45-21.00 Bachata perusteista alkaen, Tapanila
ke 7.12. klo 13 – 14.30 masurkka, Töölön urheiluhalli
ke 07.12 klo 16.00-17.45 Jenkka perusteet senioreille
ke 07.12 klo 18.00-19.30 Jive perusteista alkaen
ke 07.12 klo 19.45-21.00 Salsa (cbs) perusteista alkaen
ke 30.11. klo 13 – 14.30 bugg, Töölön urheiluhalli
ke 30.11 klo 16.00-17.45 Humppa perusteet senioreille
ke 30.11 klo 18.00-19.30 Jive perusteista alkaen
ke 30.11 klo 19.45-21.00 Bachata perusteista alkaen
pe 25.11. klo 18.30-19.50 bugg ennen tansseja (FBI-Beat) Pyrkivällä (Turku)
ti 22.11 klo 18.00-19.15 West Coast Swing perusteet
ti 22.11 klo 19.30-20.45 West Coast Swing keskitaso
ke 23.11. klo 13 – 14.30 bugg, Töölön urheiluhalli
ke 23.11 klo 16.00-17.45 Rumba-bolero perusteet senioreille
ke 23.11 klo 18.00-19.30 Salsa (kuubal.) perusteista alkaen
ke 23.11 klo 19.45-21.00 Salsa (cbs) perusteista alkaen
ti 15.11 klo 18.00-19.15 West Coast Swing perusteet
ti 15.11 klo 19.30-20.45 West Coast Swing keskitaso
ke 16.11. klo 13 – 14.30 foksi & fusku, Töölön urheiluhalli
ke 16.11 klo 16.00-17.45 Rumba-bolero perusteet senioreille
ke 16.11 klo 18.00-19.30 Salsa (kuubal.) perusteista alkaen
ke 16.11 klo 19.45-21.00 Bachata perusteista alkaen
ke 09.11 klo 16.00-17.45 Tango perusteet senioreille
ke 09.11 klo 18.00-19.30 Bugg perusteista alkaen
ke 09.11 klo 19.45-21.00 Salsa (cbs) perusteista alkaen
ti 8.11 klo 18.00-19.15 West Coast Swing perusteet
ti 8.11 klo 19.30-20.45 West Coast Swing keskitaso
ke 9.11. klo 13 – 14.30 fusku, Töölön urheiluhalli
ti 1.11 klo 18.00-19.15 West Coast Swing perusteet
ti 1.11 klo 19.30-20.45 West Coast Swing keskitaso
ke 2.11. klo 13 – 14.30 foksi, Töölön urheiluhalli
ke 02.11 klo 16.00-17.45 Tango perusteet senioreille
ke 02.11 klo 18.00-19.30 Bugg perusteista alkaen
ke 02.11 klo 19.45-21.00 Bachata perusteista alkaen
ke 26.10. klo 13 – 14.30 cha cha & rumba bolero, Töölön urheiluhalli
ke 26.10 klo 16.00-17.45 Bugg perusteet senioreille
ke 26.10 klo 18.00-19.30 Hidas valssi perusteista alkaen
ke 26.10 klo 19.45-21.00 Salsa (cbs) perusteista alkaen
ti 25.10 klo 18.00-19.15 West Coast Swing perusteet
ti 25.10 klo 19.30-20.45 West Coast Swing keskitaso
ke 19.10. klo 13 – 14.30 rumba-bolero, Töölön urheiluhalli
ke 19.10 klo 16.00-17.45 Bugg perusteet senioreille
ke 19.10 klo 18.00-19.30 Hidas valssi perusteista alkaen
ke 19.10 klo 19.45-21.00 Bachata perusteista alkaen
ke 12.10. klo 13 – 14.30 cha cha, Töölön urheiluhalli
ke 12.10 klo 16.00-17.45 Hidas valssi perusteet senioreille
ke 12.10 klo 18.00-19.30 Fusku perusteista alkaen
ke 12.10 klo 19.45-21.00 Salsa (cbs) perusteista alkaen
ke 5.10. klo 13 – 14.30 tango & hidas valssi, Töölön urheiluhalli
ke 05.10 klo 16.00-17.45 Hidas valssi perusteet senioreille
ke 05.10 klo 18.00-19.30 Fusku perusteista alkaen
ke 05.10 klo 19.45-21.00 Bachata perusteista alkaen
ke 28.9. klo 13 – 14.30 hidas valssi, Töölön urheiluhalli
ke 28.09 klo 16.00-17.45 Fusku perusteet senioreille
ke 28.09 klo 18.00-19.30 Cha-cha perusteista alkaen
ke 28.09 klo 19.45-21.00 Salsa (cbs) perusteista alkaen
ke 21.9. klo 13 – 14.30 tango, Töölön urheiluhalli
ke 21.09 klo 16.00-17.45 Fusku perusteet senioreille
ke 21.09 klo 18.00-19.30 Rumba-bolero perusteista alkaen
ke 21.09 klo 19.45-21.00 Bachata perusteista alkaen
ke 07.09 klo 16.00-17.45 Foksi perusteet senioreille
ke 07.09 klo 18.00-19.30 Tango perusteista alkaen
ke 07.09 klo 19.45-21.00 Salsa (cbs) perusteista alkaen
ke 31.08 klo 16.00-17.45 Foksi perusteet senioreille
ke 31.08 klo 18.00-19.30 Tango perusteista alkaen
ke 31.08 klo 19.45-21.00 Bachata perusteista alkaen
to 14.7.2022 klo 18.00-19.20 Littoisten lava, Bugg perusteet ennen tansseja, esiintyy J. Eskelinen & Onnenkulkurit
to 30.6.2022 klo 18.00-19.20 Littoisten lava, Rumba-bolero perusteet ennen tansseja, esiintyy Antti Ahopelto & Etiketti
pe 10.6.2022 klo 19.00 – 19.50 Pavi Helsinki, Polkka (Maija Astikaisen kanssa)
to 9.6.2022 klo 18.00-19.20 Littoisten lava, Foksi perusteet ennen tansseja, esiintyy Albert Salminen & The Gallants
ke 25.5.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Cha cha
ke 25.5.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Bugg
ke 25.5.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Bachata
To 19.5.2022 klo 18.00-19.20 Littoisten lava ennen tansseja Fusku
ke 18.5.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Salsa
ke 18.5.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Hidas valssi
ke 18.5.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
ke 11.5.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Humppa
ke 11.5.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Jive
ke 11.5.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
ke 4.5.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Rumba-bolero
ke 4.5.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Rumba-bolero
ke 4.5.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Bachata
ke 27.4.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Rumba-bolero
ke 27.4.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Fusku
ke 27.4.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
ke 20.4.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Tango
ke 20.4.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Tango
ke 20.4.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
ke 13.4.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Tango
ke 13.4.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Humppa
ke 13.4.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Bachata
ke 6.4.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Bugg
ke 6.4.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Cha cha
ke 6.4.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
ma 4.4. klo 18.00-19.30 Pyrkivä, Hidas valssi 2 perusteet (A-V tuuraus)
ma 4.4. klo 19.45-21.15 Pyrkivä, Tango 1 keskitaso (A-V tuuraus)
Su 3.4. klo 15.00-16.30 Pyrkivä, Turku 60+ Hidas valssi perusteet-keskitaso (A-V tuuraus)
Su 3.4. klo 16.45-18.15 Pyrkivä, Turku Fusku 2 keskitaso (A-V tuuraus)
Su 3.4. klo 18.30-20.00 Pyrkivä, Turku Bugg 2 jatko (A-V tuuraus)
pe 1.4. klo 18.30-20.00 Pyrkivä, Turku ennen tansseja Salsa (kuubalainen)
ke 30.3.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Bugg
ke 30.3.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Hitaat
ke 30.3.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
ma 28.3. klo 18.00-19.30 Pyrkivä, Tango 2 perusteet (A-V tuuraus)
ma 28.3. klo 19.45-21.15 Pyrkivä, Lindy Hop 2 keskitaso (A-V tuuraus)
ke 16.3.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Hidas valssi
ke 16.3.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Hidas valssi
ke 16.3.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
ke 9.3.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Fusku
ke 9.3.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Jive
ke 9.3.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
Su 6.3. klo 15.00-16.30 Pyrkivä, Turku 60+ Bugg perusteet-keskitaso
Su 6.3. klo 16.45-18.15 Pyrkivä, Turku Rumba-bolero keskitaso
Su 6.3. klo 18.30-20.00 Pyrkivä, Turku Fusku jatko
ke 2.3.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Fusku
ke 2.3.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Rumba-bolero
ke 2.3.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Bachata
ke 23.2.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Foksi
ke 23.2.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Fusku
ke 23.2.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
Pe 18.2. klo 18.30-20.00 Pyrkivä, Turku ennen tansseja Rumba-bolero
ke 16.2.2022 klo 16.00-17.45 1 60+ perusteet Foksi
ke 16.2.2022 klo 18.00-19.30 2 Perusteista alkaen Tango
ke 16.2.2022 klo 19.45-21.00 3 perusteet Salsa (cbs)
Pe 11.2. klo 18.30-20.00 Pyrkivä, Turku ennen tansseja Bugg

Vuosi 2021

Ke 8.12. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Hidas Valssi Tapanila
Ke 8.12. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Tango Tapanila
Ke 8.12. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet Bachata Tapanila
Ke 1.12. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Bugg Tapanila
Ke 1.12. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Fusku Tapanila
Ke 1.12. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet West Coast Swing Tapanila
Ke 24.11. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Tango Tapanila
Ke 24.11. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Hidas Valssi Tapanila
Ke 24.11. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet Jenkka Tapanila
Ke 17.11. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Fusku Tapanila
Ke 17.11. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Rumba-bolero Tapanila
Ke 17.11. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet Cha-cha Tapanila
Pe 12.11. klo 18.30-20.00 Salsa ennen tansseja (esiintyy Reeta&Lumo) Pyrkivä/Turku
Ke 10.11. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Hidas Valssi Tapanila
Ke 10.11. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Bugg Tapanila
Ke 10.11. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet Masurkka Tapanila
Ke 3.11. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Rumba-bolero Tapanila
Ke 3.11. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Tango Tapanila
Ke 3.11. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet Samba Tapanila
Ma 1.11. klo 16.00-17.30 Rumba-bolero perusteet 60+ ryhmälle T-talo/Turku
Ma 1.11. klo 18.00-19.30 Cha-cha keskitaso/jatko (kuviot/musiikin tulkinta) T-talo/Turku
Ke 27.10. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Bugg Tapanila
Ke 27.10. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Fusku Tapanila
Ke 27.10. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet Jive Tapanila
Ke 20.10. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Tango Tapanila
Ke 20.10. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Foksi Tapanila
Ke 20.10. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet Polkka Tapanila
Ke 13.10. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Fusku Tapanila
Ke 13.10. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Hidas Valssi Tapanila
Ke 13.10. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet Valssi/Foksivalssi Tapanila
Ke 6.10. klo 16.00-17.45 60+ perusteet Foksi Tapanila
Ke 6.10. klo 18.00-19.30 perusteet/keskitaso Bugg Tapanila
Ke 6.10. klo 19.45-21.00 lajiesittely & perusteet Salsa (cbs) Tapanila
Pe 10.9.2021  klo 18.30-20.00 Pykivä/Turku Hidas valssi ennen tansseja (esiintyi Harri Nuutinen)
To 19.8. klo 18.00-19.30 Littoisten Lava, Rumba Bolero ennen tansseja (esiintyi Jyrki Nurminen)
Su 18.7. klo 17.00-18.30 Littoisten Lava, Rumba-Bolero jatkotaso
Su 18.7. klo 15.00-16.30 Littoisten Lava, Hidas valssi 60+
Kesällä 2021 alkoi olla hieman jo valoa tunnelin päässä heinäkuussa alkoivat Sekahaun tanssit

Vuosi 2020

// Korona pysäytti marraskuussa tanssahtelun niin Tapanilassa, Lohjalla kuin Turussakin.//
Pe 27.11. klo 18.30-20.00 Pyrkivän urheilutalo, Turku, Bugg ennen tansseja (esiintyy Kati & Kuiskaus)
– vaikka alkeista lähdettiin, tehtiin nyt buggiin sekä Swingout että Ugh! Show the man!
Ti 24.11.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Hidas valssi Auvo
Ti 24.11.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Hidas valssi Auvo
Ke 18.11. klo 18.15-19.45 Pyrkivän urheilutalo, Turku, Rumba-bolero keskitaso
Ke 18.11. klo 20.00-21.30 Pyrkivän urheilutalo, Turku, Fusku jatkotaso
Ti 17.11.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Rumba-bolero Auvo/Jonna
Ti 17.11.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Cha-cha Auvo/Jonna
Ti 10.11.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Salsa  Auvo/Jonna
Ti 10.11.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Salsa  Auvo/Jonna
Ti 3.11.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Tango Auvo
Ti 3.11.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Tango Auvo
Ti 27.10.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Tango Auvo
Ti 27.10.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Tango Auvo/Jonna
Ti 20.10.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Bugg Auvo/Jonna
Ti 20.10.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Bugg Auvo
Ti 6.10.2020 klo 18-19.30 Bugg Tapanilan työväentalo, Auvo
Ti 6.10.2020 klo 19.45-21.00 Bugg Tapanilan työväentalo, Auvo
La 3.10. klo 11.30-13.30 Lohja Nummenkylän koulu, Fuskua Lindy Hop -mausteilla
Ti 29.9.2020 klo 18-19.30 Fusku Tapanilan työväentalo, Auvo/Jonna
Ti 29.9.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Fusku Auvo/Jonna
Pe 25.9. klo 18.30-20.00 Pyrkivän urheilutalo, Turku, Cha cha ennen tansseja (esiintyy Teemu Harjukari)
Ti 22.9.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Fusku Auvo/Jonna
Ti 15.9.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Foksi /Hitaat
Ti 15.9.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Foksi /Hitaat
La 12.9. klo 11.30-13.30 Lohja Nummenkylän koulu, Hidasta tunnelmointia Trioli-musiikkiin, keskitaso/jatko
Ti 8.9.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Foksi/Hitaat,  Auvo
Ti 8.9.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Foksi/Hitaat, Auvo
Ti 1.9.2020 klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Hidas valssi,  Auvo/Jonna
Ti 1.9.2020 klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Hidas valssi,  Auvo/Jonna
Ti 25.8. klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Hidas valssi, Auvo
Ti 25.8. klo 19.45-21.00 Tapanilan työväentalo, Hidas valssi, Auvo/Jonna
Ke 26.8. klo 18-19.30 Tapanilan työväentalo, Foksi/Hitaat, Auvo
To 20.8. klo 18.30-20.00, Littoisten lava, Hidas valssi
ke 8.8. klo 18-19.00, Männistön lava, Bugg + tanssit 19-21
//Koronatauko//
To 12.3. klo 18.00 . 19.30 Raisio (Tokmannin talo) Cha-cha perusteet
To 12.3. klo 19.45 . 21.15 Raisio (Tokmannin talo) Rumba keskitaso
Ke 11.3. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Hidas Valssi 2 keskitaso
Ke 11.3. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Bugg 2 jatko
To 5.3. klo 16.00- 17.45 Tapanilan työväentalo Ryhmä 60+ Hidas Valssi 3 perusteet/perusteet+
To 5.3. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Opetus ennen tansseja Bugg perusteet
To 5.3. klo 19.30 – 21.30 Tapanilan työväentalo Sekahaun levytanssit
Ke 4.3. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Hidas valssi keskitaso (Jennan apuna)
To 27.2. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Foksi perusteet (Ulpun apuna)
To 27.2. klo 16.00- 17.45 Tapanilan työväentalo Ryhmä 60+ Hidas Valssi 2 perusteet/perusteet+
Ke 26.2. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Bugg 2 keskitaso
– musiikin tulkintaa ja asekeleen viivyttelyä, sitkeyttä askellukseen, erikoisuutena swing-out buggiin
Ke 26.2. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Foksi 2 jatko
Ma 24.2. klo 18.30 – 20.30 Loimaan työväentalo, Jive perusteista alkaen
– hieno uusi (minulle) porukka, innokkaita oppijoita
Su 23.2. klo 15.00 – 17.45 Järvenpää Kuntosalus, Foksi ja Fusku
La 22.2. klo 11:00 – 13:30 Lohja Nummenkylän koulu, Intohimoista Tangoa
To 13.2. klo 16.00- 17.45 Tapanilan työväentalo Ryhmä 60+ Tango 2 perusteet/perusteet+
La 8.2. klo 11:00 – 13:30 Lohja Nummenkylän koulu, LA-style Salsa (Salsa On1) osa 2
Pe 7.2. klo 18.30 – 19.50 Pyrkivä Turku, Bugg-opetus ennen tansseja
To 6.2. klo 16.00- 17.45 Tapanilan työväentalo Ryhmä 60+ Tango 1 perusteet/perusteet+
To 6.2. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Opetus ennen tansseja Foksi/Fusku perusteet
To 6.2. klo 19.30 – 21.30 Tapanilan työväentalo Sekahaun levytanssit (sekahaku, DJ Auvo, 1 tanssi kerrallaan)
– katso tanssien biisilista tästä
Ke 5.2. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Foksi 1 keskitaso
– vastaliikeasento, promenaadikävelyt, hidastukset ykköselle, oikea sivuaskel, sivuaskelikot molemmille puolille musiikkin
Ke 5.2. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Fusku 3 jatko
– kävelyt ja niiden nopeuttamiset, poistumien eri tavoin mm. kylkivasteella, t v käännös selan takana, t spin suunnan muutto selän takana
Ke 29.1. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Foksi 1 keskitaso
– ylävartalon rauhoittaminen, musiikin tulkinta, täppäily nopeiden sijaan, hitailla (esim. 4) vienti suoraan ja tytön pyöritys
Ke 29.1. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Fusku 3 jatko
– rauhoittuminen kesken fuskun, vasteet, t o pyörintä + p v pyörintä, ½ kierr sisään + sormi-rannepysäytys + 1½ kierrosta ulos 3 hitaalla,…
Su 26.1. klo 15.00 – 17.45 Järvenpää Kuntosalus, Valssi ja Hidas valssi
La 25.1. klo 11:00 – 13:30 Lohja Nummenkylän koulu, Sulavuutta hitaaseen valssiin
Ke 15.1. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Fusku 1 keskitaso
Ke 15.1. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Fusku 1 jatko
– 3 eri kävelyä, 3 täppäilyä, tuplapöyrintä sekä Lindy Hopin Tandem

Menneet (2019):

Ke 18.11. klo 18.15 – 19.30 Tapanilan työväentalo (joulu)Bugg enne tansseja
Ke 18.11. klo 19.30 – 21.30 Tapanilan työväentalo Sekahakutansseja tanssittamassa (DJ Auvo)
Ti 10.12. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo West Coast Swing perusteet
Ti 10.12. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Jive keskitaso
Ti 3.12. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Jive perusteet
Ti 3.12. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Bachata keskitaso
Su 1.12. klo 14.00 – 15.15 Järvenpäässä Rumba alkeet
Su 1.12. klo 15.30 – 16.45 Järvenpäässä Rumba alkeisjatko
Ti 26.11. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Bachata perusteet
Ti 26.11. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Salsa keskitaso
To 28.11. klo 18.00 – 19.30 Pasilassa Bachata perusteet (Auvo)
To 28.11. klo 19.45 – 21.00 Pasilassa Salsa keskitaso (Auvo)
Su 24.11. klo 14.00 – 15.15 Järvenpäässä Bugg alkeet
Su 24.11. klo 15.30 – 16.45 Järvenpäässä Bugg alkeisjatko
Ti 19.11. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Salsa perusteet
Ti 19.11. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Cha-cha keskitaso
La 9.11. klo 11:00 – 13:30 Lohja Nummenkylän koulu, Bugg, alkeisjatko/jatko, askellus, miesten vapaa askellus, vasteet, vapaan viennin käännökset, sombrero
Ke 6.11. klo 18.15 – 19.30 Tapanilan työväentalo Fusku enne tansseja (Jennan kanssa)
Ke 6.11. klo 19.30 – 21.30 Tapanilan työväentalo Sekahakutansseja tanssittamassa DJ Jennan kanssa
Ti 5.11. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Rumba-Bolero perusteet
Ti 5.11. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Masurkka keskitaso
Su 3.11. klo 14.00 – 15.15 Järvenpäässä Fusku alkeet
Su 3.11. klo 15.30 – 16.45 Järvenpäässä Fusku alkeisjatko
Pe 1.11. klo 18.30 – 19.50 Pyrkivällä Turussa Tango ennen tansseja (esiintyy Pasi Kivimäki & N.Y.T)
Ti 29.10. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Masurkka perusteet
– Perusaskel, b-osa ensin valssilla, sitten hidastellen kävelyllä ja lopuksi polkalla (vastakkain-vierekkäin sekä pyörien)
Ti 29.10. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Jenkka keskitaso
– jenkan ja sottiisin kertaus, t käden alta 2x mp, t kainaloon vp, v pyörintä 1/2 kierrosta, keinuttelut, stop a-osalla, kukanlehdet, vienti v puolelle, pyörintä, josta t käden alta, ohittelut
La 26.10. klo 11:00 – 13:30 Lohja Nummenkylän koulu, Hellyyttä Rumba-boleroon ja Cha-chaan, alkeisjatko/jatko
Ke 23.10. klo 18.15 – 19.45 Turun Pyrkivällä Fusku keskitaso
Ke 23.10. klo 20.00 – 21.30 Turun Pyrkivällä Rumba-Bolero jatkotaso
Ti 22.10. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Jenkka perusteet
Ti 22.10. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Foksi/Fusku keskitaso
Su 20.10. klo 14.00 – 15.15 Järvenpäässä Foksi alkeet
Su 20.10. klo 15.30 – 16.45 Järvenpäässä Foksi alkeisjatko
To 17.10. klo 18.00 – 19.30 Pasilassa Foksi/Fusku perusteet (Auvo)
To 17.10. klo 19.45 – 21.00 Pasilassa Hidas valssi keskitaso (Auvo)
Ke 16.10. klo 18.15 – 19.30 Tapanilan työväentalo Fusku enne tansseja (Jennan kanssa)
Ke 16.10. klo 19.30 – 21.30 Tapanilan työväentalo Sekahakutansseja tanssittamassa DJ Jennan tukena
Ti 15.10. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Foksi/Fusku perusteet
Ti 15.10. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Hidas valssi keskitaso
La 12.10. klo 11:00 – 13:30 Lohja Nummenkylän koulu, Hitaat – miten saat herkkyyttä tanssiin? Alkeisjatko/jatko
– liikkeen jatkuvuus, lattiassa pysyminen, otteen keveys, ykkösellä viivyttely, vartalon käyttö, seuraajan liike viejän liikkeen sisällä
– nop nop sijaan täp tai jalan viivyttely, harjoittelu v ja o käännökseen
– liikkeistä hitaat askeleet, v ohittava käännös, jonka alun variaatioina pivotointi, etuochot ja v pyörähdys
– joihinkin kappaleisiin parin yhteinen syke/bounce (kissanainen. lazy,…)
Ke 9.10. klo 18.15 – 19.30 Tapanilan työväentalolla Argentiinalainen tango (Jenna Polven kanssa)
Ke 9.10. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalolla Argentiinalainen tango (Jenna Polven kanssa)
Ti 8.10. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Hidas valssi perusteet
Ti 8.10. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Suomalainen tango keskitaso
Su 6.10. klo 14.00 – 15.15 Järvenpäässä Hidas valssi alkeet
Su 6.10. klo 15.30 – 16.45 Järvenpäässä Hidas valssi alkeisjatko
Pe 4.10. klo 18.30 – 19.50 Pyrkivällä Turussa Hidas valssi ennen tansseja (esiintyy Antti Ahopelto & Etiketti)
Ti 1.10. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Suomalainen tango perusteet
Ti 1.10. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Bugg keskitaso
La 28.9. klo 11:00 – 13:30 Lohja Nummenkylän koulu, Salsa LA-style, alkeisjatko/jatko
– basic step, left/right turn, w/t r hand and decorations, shines, cbl, cbl inside left and right side, double outside & inside
To 26.9. klo 18.00 – 19.30 Pasilassa Bugg perusteet (Ulpu Jarvan kanssa)
To 26.9. klo 19.45 – 21.00 Pasilassa Bugg keskitaso (Ulpu Jarva kanssa)
Ke 25.9. klo 18.15 – 19.30 Tapanilan työväentalo Arg tango perusteet (Jenna polven apuna)
Ke 25.9. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Arg tango perusteet (Jenna polven apuna)
Ti 24.9. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Bugg perusteet
Ti 24.9. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Bugg keskitaso
Su 22.9. klo 14.00 – 15.15 Järvenpäässä Bugg alkeet
Su 22.9. klo 15.30 – 16.45 Järvenpäässä Bugg alkeisjatko
To 19.9. klo 18.00 – 19.30 Pasilassa Bugg perusteet
To 19.9. klo 19.45 – 21.00 Pasilassa Fusku keskitaso
Ti 17.9. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Bugg perusteet
Ti 17.9. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Fusku keskitaso
Ti 10.9. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Fusku perusteet
Ti 10.9. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Foksi keskitaso
Pe 7.9. klo 21.00 – 23.00 Opetus häävieraille Paraisilla
To 5.9. klo 18.00 – 19.30 Pasilassa Foksi perusteet (Ulpu Jarvan kanssa)
To 5.9. klo 19.45 – 21.00 Pasilassa työväentalo Foksi keskitaso (Ulpu Jarvan kanssa)
To 5.9. klo 14:00 – 14:30 Kauppakeskus Skanssi, Skanssiaiset, Tangon alkeet
To 5.9. klo 15:00 – 15:30 Kauppakeskus Skanssi, Skanssiaiset, Hitaan valssin alkeet
Ke 4.9. klo 14:00 – 14:30 Kauppakeskus Skanssi, Skanssiaiset, Foksin alkeet
Ke 4.9. klo 15:00 – 15:30 Kauppakeskus Skanssi, Skanssiaiset, Fuskun alkeet
Ti 3.9. klo 18.00 – 19.30 Tapanilan työväentalo Foksi perusteet
Ti 3.9. klo 19.45 – 21.00 Tapanilan työväentalo Foksi keskitaso
To 29.8. klo 18.00 – 19.20 Littoisten lavalla Bugg ennen tansseja, esiintyy Jyrki Nurminen & Sävel
Su 11.8. klo 17:00 – 17:45 Mietoisten Maanmiesseuran talolla Fuskun perusteet ennen tansseja, joissa orkesterina Weranda
La 10.8. klo 18:30 – 19:40 Raisiossa Huvintu, Hidas valssi ennen tansseja, esiintyy Pekkaniskan Pojat
To 8.8. klo 18.00 – 19.20 Littoisten lavalla Fusku ennen tansseja, esiintyy Tanssiorkeseteri Kaiho, naamiaistanssit!
Ma 5.8. klo 18:00 – 19:30 Asukastalon Lavan tanssit, Helsinki, Rumba-bolero keskitaso
La 3.8. klo 18:30 – 19:40 Raisiossa Huvintu, Tango ennen tansseja, esiintyy Leif Lindeman & Amore sekä Pasi Kivimäki & N.Y.T
To 1.8. klo 18.00 – 19.20 Littoisten lavalla Bugg ennen tansseja, esiintyy Tara & Aava
Ke 31.7. klo 15:30 – 17:30 Ryhmä 60+ Littoisten lavalla Hitaat (2) keskitaso
Ke 31.7. klo 18:00 – 19:30 Littoisten lavalla Fusku (2) keskitaso
Ke 31.7. klo 19:45 – 21:15 Littoisten lavalla Hidas valssi (2) keskitaso
Pe 26.7. klo 17.00 – 18.00 Naantalin Kirkkopuistossa Unikeon päivillä Fuskun alkeet
Su 21.7. – Su 28.7. Valasrannan tanssileiri – löydät minut oppilaana kursseilta ja iltatansseista
La 15.6. klo 10:00 – 14:00 Raision torilla toritanssit, juonto ja tanssikurssi
To 13.6. klo 18.00 – 19.20 Littoisten lavalla Hidas valssi ennen tansseja, esiintyy Antti Ahopelto ja Etiketti
La 25.5. klo 11:00 – 14:00 Raisiossa toritanssit, tanssin opetusta ja tanssikilpailu
La 25.5. klo 18:30 – 19:40 Raisiossa Huvintu, Foksi ennen tansseja, esiintyy FBI -beat, Arto Nuotio & Sunset
To 23.5. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Cha-cha perusteet
To 23.5. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Cha-cha keskitaso
Ti 21.5. klo 15:30 – 17:30 Turun Uittamolla 60+ Hidas valssi
Ti 21.5. klo 18:00 – 19:30 Turun Uittamolla Fusku, perusteet
Ti 21.5. klo 19:45 – 21:15 Turun Uittamolla Hidas valssi keskitaso
Su 19.5. klo 15:00 – 16:15 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Kuubalainen salsa alkeet
Su 19.5. klo 16:30 – 17:45 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Bachata alkeet
La 18.5. klo 18:30 – 19:40 Raisiossa Huvintu, Fusku ennen tansseja, esiintyy Yölintu, Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
To 16.5. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Rumba-Bolero perusteet
To 16.5. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Rumba-Bolero keskitaso
Pe 10.5. klo 17:00 – 17:45 Turun Littoisissa Cha cha perusteet
Pe 10.5. klo 18:00 – 18:45 Turun Littoisissa Bugg perusteet
To 9.5. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Bugg perusteet (tanssiopettaja Terhi Tillonen tuuraa)
To 9.5. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Bugg keskitaso (tanssiopettaja Terhi Tillonen tuuraa)
Su 5.5. klo 15:00 – 16:15 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Tango alkeet/alkeisjatko
Su 5.5. klo 16:30 – 17:45 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Hidas valssi alkeet/alkeisjatko
To 2.5. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Hidas valssi perusteet
To 2.5. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Hidas valssi keskitaso
– vasen käännös ristiaskeleella, oikea pisto (spin turn), vasen pisto ja linjassa pysähdys fraasin loppuun
Ti 16.4. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Rumba Bolero/Cha-cha  kuviopainotteinen opetus
Ma 15.4. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Suomitango perusteet
Ma 15.4. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Suomitango keskitaso
Su 14.4. klo 15:00 – 16:15 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Tango alkeet/alkeisjatko
Su 14.4. klo 16:30 – 17:45 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Hidas valssi alkeet/alkeisjatko
To 11.4. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Fusku perusteet
To 11.4. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Fusku keskitaso
Ti 9.4. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Fusku  kuviopainotteinen opetus
– roll in/out, syliinotto, hidastuksia o ja v, tyttö eteen painonvaihdot, sama mutta poika eteen, paikanvaihdot eri tavoin, huiskuverisoita
Ti 2.4. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Bugg  kuviopainotteinen opetus
– poika kainaloon, josta eri versioita ulos, tyttö rinnalle, kuljetukset, swing out, rytminmuutoksia, tytön vauhdin hyödyntäminen
Ma 1.4. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Foksi/Hitaat perusteet
Ma 1.4. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Foksi/Hitaat keskitaso
Su 31.3. klo 15:00 – 16:15 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Foksi/hitaat alkeet/alkeisjatko
Su 31.3. klo 16:30 – 17:45 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Fusku/hitaat alkeet/alkeisjatko
To 28.3. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Lavajive perusteet
To 28.3. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Lavajive keskitaso
Ti 26.3. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Salsa/Bachata  kuviopainotteinen opetus
– erilaisia kävelyitä (caminala) sekä variaatioita enchuflaan, setentaan ja coronaan
– bachataan käännös, hitaat askeleet, vartalo-ohjauskuvio, käden koristelua sekä pyörivä kuvio, jossa spin out-in
Ti 19.3. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Rumba Bolero/Cha-cha  kuviopainotteinen opetus
Ma 18.3. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Kuubalainen salsa perusteet
Ma 18.3. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Kuubalainen salsa keskitaso
Pe 15.3 klo 18:30 – 19:50 Pyrkivä, Rumba Bolero, opetus ennen tansseja (esiintyy Nina Åkerman & Onnentähti)
Ti 12.3. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Fusku  kuviopainotteinen opetus
Ti 12.3. klo 14:00 – 16:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) 60+ ryhmän Cha cha kurssi
Ma 11.3. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Cha-cha perusteet
Ma 11.3. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Cha-cha keskitaso
– pysäytys, ohituksia molemmin puolin, ml. cbl
Su 10.3. klo 15:00 – 16:15 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Foksi/hitaat alkeet/alkeisjatko
Su 10.3. klo 16:30 – 17:45 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Fusku/hitaat alkeet/alkeisjatko
To 7.3. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Rumba-Bolero perusteet
– askeltekniikka, vartalon käyttö, avaukset, huisku, seuraajan oikea käännös
To 7.3. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Rumba-Bolero keskitaso
– pysäytys, ohituksia molemmin puolin, ml. cbl, hammerlock ja gate
Ti 5.3. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Bugg  kuviopainotteinen opetus
– rondevariaatioita, kick ball change, ohituksia, kävelyitä, “show the man”-variaatio
La 2.3. klo 11:00 – 13:30 Lohja Nummenkylän koulu Fuskua Lindy-hop mausteilla, keskitaso
– kävelyitä ml. rytminvaihdot, hyppelyitä, liukuja ja koristeluita jaloin, mm. ronde parilla eri toteutuksella
Pe 1.3 klo 18:30 – 19:50 Pyrkivä, Cha-cha, opetus ennen tansseja (esiintyy Helminauha)
Ti 26.2. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Salsa/Bachata  kuviopainotteinen opetus
– salsan sivuutuksia ja wrap-kuvio, bachatan nopea askelvariaatio ja dippivariaatioita
Ma 25.2. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Bugg perusteet
Ma 25.2. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Bugg keskitaso
Su 24.2. klo 15:00 – 16:15 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Rumban (Rumba-bolero) alkeet
Su 24.2. klo 16:30 – 17:45 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Hitaan valssin alkeet
Ti 19.2. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Rumba Bolero/Cha-cha  kuviopainotteinen opetus
– askeltekniikkaa ja vartalonkäyttöä sekä molempiin tansseihin erilainen pivotointiliikesarja
Ma 18.2. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Hidas valssi perusteet
Ma 18.2. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Hidas valssi keskitaso
Pe 15.2 18:30 – 19:50 Pyrkivä, Fusku, opetus ennen tansseja (esiintyy Jyrki Nurminen & Sävel)
To 14.2. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Suomitango perusteet
To 14.2. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Suomitango keskitaso
Ke 13.2. klo 18:15 – 19:45 Pyrkivä Fusku keskitaso
Ke 13.2. klo 20:00 – 21:30 Pyrkivä Rumba Bolero jatkotaso
Ti 12.2. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Fusku  kuviopainotteinen opetus
– Fuskun hyppelyitä, täppäilyjä, koristeluja, rinnakkain pyörimisiä
Su 10.2. klo 15:00 – 16:15 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Rumban (Rumba-bolero) alkeet
Su 10.2. klo 16:30 – 17:45 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Hitaan valssin alkeet
To 7.2. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Fusku perusteet
To 7.2. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Fusku keskitaso
Ti 5.2. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Bugg  kuviopainotteinen opetus
Pe 1.2 klo 18:30 – 19:50 Pyrkivä, Hidas valssi, opetus ennen tansseja (esiintyy Saanko Luvan)
La 2.2. klo 11:00 – 13:30 Lohja Nummenkylän koulu Fuskua Lindy-hop mausteilla, keskitaso
– täppäilyä, vasteita, charlestonpotkut, tandem
To 31.1. klo 18:00 – 19:30 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Foksi perusteet
To 31.1. klo 19:45 – 21:15 Helsingissä Tapanilan työväentalolla (Sompiontie 4) Foksi keskitaso
Ti 29.1. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Salsa/Bachata  kuviopainotteinen opetus
Su 27.1. klo 15:00 – 16:15 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Tangon alkeet
Su 27.1. klo 16:30 – 17:45 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Bugg alkeet
Ti 22.1. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Rumba Bolero/Cha-cha  kuviopainotteinen opetus
Pe 18.1 klo 18:30 – 19:50 Pyrkivä, Fusku, opetus ennen tansseja (esiintyy Suvi Karjula & In the Mood)
Ti 15.1. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Fusku  kuviopainotteinen opetus
– Fuskun kävelyt ja muut temput hitailla
Su 13.1. klo 15:00 – 16:15 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Tangon alkeet
Su 13.1. klo 16:30 – 17:45 Järvenpäässä (Kunto-Salus) Bugg alkeet
Ti 8.1. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Bugg  kuviopainotteinen opetus

Menneet (2018):

Su 9.12. klo 15:00 – 17:45 Järvenpäässä foksin ja fuskun alkeet ja alkeisjatko
Ti 4.12. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Rumba Boleron (1h) ja Fuskun (1h) kuviopainotteinen opetus
Ti 27.11. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 (Tokmannin sisäänkäynti) Bugg kuviopainotteinen opetus
Su 25.11. klo 15:00 – 16:15 Järvenpää Salus-kuntokeskus Foksin alkeet
Su 25.11. klo 16:15 – 17:30 Järvenpää Salus-kuntokeskus Fuskun alkeet
Pe 23.11 klo 18:30 – 19:50 Pyrkivä, Bugg, opetus ennen tansseja (esiintyy Onnentähti)
Ti 20.11. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa (Tokmannin sisäänkäynti) Polkka/Masurkka kuviopainotteinen opetus
Ti 13.11. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa (Tokmannin sisäänkäynti) Rumba (Cha-cha) kuviopainotteinen opetus
Ti 6.11. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 Hidas valssi  kuviopainotteinen opetus
Pe 2.11 klo 18:30 – 19:50 Pyrkivä, Tango, opetus ennen tansseja (esiintyy Pasi Kivimäki ja N.Y.T.)
Ti 30.10. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 Fusku/Jive kuviopainotteinen opetus
Ti 23.10. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 Tango/Foksi/Hitaat kuviopainotteinen opetus
Ti 16.10. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 West Coast Swing kuviopainotteinen opetus
Pe 12.10 klo 18:30 – 19:50 Pyrkivä, Bugg, opetus ennen tansseja (esiintyy Henkka ja Kulkurit)
Ti 9.10. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Kauppakuja 2 Salsa/Bachata kuviopainotteinen opetus
Pe 5.10 klo 18:30 – 19:50 Pyrkivä, Cha-cha, opetus ennen tansseja (esiintyy Onnenkerjäläiset)
Ti 2.10. klo 18:00 – 20:00 Raisiossa Bugg kuviopainotteinen opetus
Ti 25.9. klo 18:00 – 20:00 Littoisten lavalla Rumba/Cha-cha kuviopainotteinen opetus
Ti 18.9. klo 18:00 – 20:00 Littoisten lavalla Hidas valssi kuviopainotteinen opetus
Ti 11.9. klo 18:00 – 20:00 Littoisten lavalla Fusku/Jive kuviopainotteinen opetus
La 8.9. klo 18:30 – 19:40 Huvilintu Raisio, Hidas valssi, opetus ennen tansseja
La 4.8. klo 18:30 – 19:40 Huvilintu Raisio, Tango, opetus ennen tansseja
La 4.8. klo 10:00 Toritanssit Raisio
La 28.7. klo 18:30 – 19:40 Huvilintu Raisio, Jive, opetus ennen tansseja
La 14.7. klo 10:00 Toritanssit Raisio
To 5.7. klo 18:00 – 19:20 Littoisten lava, foksi, opetus ennen tansseja
To 28.6. klo 18:00 – 19:20 Littoisten lava, hidas valssi, opetus ennen tansseja
La 26.5. klo 18:30 – 19:40 Huvilintu Raisio, fusku, opetus ennen tansseja
La 26.5. klo 10:00 Toritanssit Raisio
To 26.4. klo 17-21:30 Pyrkivä nuorten WCS, Bugg perusteet 2 ja Hitaat keskitaso 2
Ti 24.4. Huhkotalo Raisio, kevyesti ohjatut vakiotanssit
Ti 6.3. Huhkotalo Raisio, kevyesti ohjatut swingtanssit
Ti 27.2. Huhkotalo Raisio, kevyesti ohjatut lattarit
Ti 20.2. Huhkotalo Raisio, kevyesti ohjatut vakiotanssit
Ti 13.2. Huhkotalo Raisio, kevyesti ohjatut swingtanssit
Ti 6.2. Huhkotalo Raisio, kevyesti ohjatut lattarit
Ti 30.1. Huhkotalo Raisio, kevyesti ohjatut vakiotanssit